2023 Horoskopi falas

Horoskopi ynë vjetor ofron një parashikim të detajuar dhe të saktë plot parashikime dhe data më të rëndësishme astrologjike për vitin në vazhdim.

Horoskopi Dashi 2023

Ky mund të jetë një vit prosperiteti i jashtëzakonshëm për ju, pasi Jupiteri kalon në zonën tuaj të parave. Ju gjithashtu do të rimendoni aktivitetet tuaja shoqërore, me Saturnin që ju kërkon të kaloni më shumë kohë në ndjekje shpirtërore dhe Plutoni që nxit ndryshime afatgjata në miqësi. Do ta filloni vitin 2023 me një humor nostalgjik, veçanërisht rreth Hënës së Plotë në janar 6. Fakti që Marsi, planeti juaj në pushtet, është ende në retrogradë, gjithashtu ju ngadalëson për pak kohë, por do të filloni të ndiheni më vigjilent kur Marsi të kthehet direkt më 12 janar. Shkurti sjell një ngritje gëzimi dhe krijimtarie, më së shumti rreth Hënës së Plotë më 5 shkurt, por edhe kur Afërdita kalon në Dashi më 20 - kjo është një kohë e mrekullueshme për takime dhe romancë, si dhe për të qenë e dobishme në sjelljen tuaj. vizione krijuese për jetën. Prisni një ndryshim në të menduarit tuaj shpirtëror në fillim të marsit kur Saturni ndryshon shenja. Jini gati të hidhni poshtë besimet që nuk funksionuan për ju. Nëse kjo kërkon një fillim të ri, do të mbështeteni në atë gjatë Hënës së Re të Dashit më 21 Mars. Marsi sjell edhe një ndryshim tjetër në të menduarit - këtë herë të përqendruar në jetën tuaj shoqërore. Kur Plutoni të ndryshojë shenjat më 23 mars, ai do të hyjë në këtë pjesë të tabelës tuaj për herë të parë në jetën tuaj - dhe ju mund të ndjeni nevojën për të revolucionarizuar kë shihni, si, kur dhe pse i shihni ata. Kjo lidhet me një sfidë për identitetin tuaj, e cila ka të ngjarë të arrijë kulmin më 20 prill gjatë Eklipsit Diellor në Dashi. Ngjarjet do t'ju kujtojnë se sa e rëndësishme është të jeni vetvetja juaj autentike dhe do t'ju inkurajojnë të hiqni qafe çdo gjë - ose këdo - që ju ndalon ta bëni këtë. Eklipsi Hënor më 5 maj mund të nxjerrë në dritë një borxh të fshehur - jo domosdoshmërisht financiar, ndoshta emocional. Ju do të merrni ndihmë nga Jupiteri për të gjetur se si të merreni me këtë pasi Jupiteri të ndryshojë shenjat dhe të zhvendoset në zonën tuaj të parave dhe vlerave më 16 maj. Qershori dhe korriku shfaqin energji që ndërtojnë drejt premtimit romantik, veçanërisht kur Venusi kalon në pasion zona e grafikut tuaj të lindjes në 5 qershor - megjithëse ky planet është retrogradë deri më 22 korrik, kujdesuni të mos thoni gjëra që nuk mund t'i thoni. Ka lajme të rëndësishme për karrierën tuaj në korrik gjithashtu, veçanërisht gjatë Hënës së Plotë në krye të grafikut tuaj më 3 korrik. Me kalimin e Marsit në shenjën tuaj të kundërt më 27 gusht, mund të prisni një rritje të pasionit në afërsinë tuaj marrëdhënie, por edhe, ndoshta, një rritje e argumenteve. Hëna e Plotë e Dashit më 29 Shtator mund të jetë veçanërisht e paqëndrueshme në këtë drejtim – siç mund të mund të ishte Eklipsi Diellor në shenjën tuaj të kundërt më 14 tetor. Shikoni Eklipsin Hënor në zonën e vlerave të grafikut tuaj të lindjes së lindjes më 28 tetor për zbulime rreth asaj që keni të përbashkët me të tjerët; kjo energji do të ndihmojë në qetësimin e marrëdhënieve romantike nëse ato janë ende të tensionuara - megjithëse mund të jetë më pak e dobishme për ju financiarisht. Viti po mbyllet me Merkurin që kthehet në krye të tabelës suaj më 13 dhjetor, kështu që periudha e pushimeve mund të jetë e vështirë në punë. Megjithatë, një Hënë e Plotë e bukur nostalgjike e 26 dhjetorit pasqyron mënyrën se si e nisët vitin - me kujtime të bukura përreth jush.

Horoskopi Demi 2023

Lajmi kryesor i vitit 2023 është ardhja e Jupiterit në Demi, duke ju sjellë mundësi të jashtëzakonshme për rritje dhe gëzim. Plutoni gjithashtu do të ndryshojë shenja, duke ju kërkuar që të lidhni karrierën tuaj me vlerat tuaja më të larta, ndërsa Saturni mund të krijojë një qasje më të fshehtë. Ju jeni shumë të prirur për të lënë një përshtypje të mirë ndërsa viti 2023 po fillon dhe me Venusin, planetin tuaj në pushtet , duke lëvizur në krye të grafikut tuaj më 2 janar, gjërat sigurisht që kanë nisur mirë. Ky ndikim vazhdon deri në mars, kështu që përdorni dy muajt e parë të 2023 për të fituar miq dhe për të ndikuar në të gjithë njerëzit e duhur. Më 7 mars, megjithatë, Saturni kalon në zonën sociale të grafikut tuaj për herë të parë që nga 1996, dhe mund të kufizojë mundësitë tuaja të rrjetëzimit për ca kohë. Javën në vijim, më 16 mars, Afërdita mbërrin në Demi, kështu që ju nuk do të lejoni që Saturni të dëmtojë besimin tuaj për një kohë të gjatë - dhe veçanërisht jo kur Plutoni të ndryshojë shenjën dhe të zhvendoset në zonën tuaj të karrierës më 23 mars. Eklipsi Diellor Më 20 Prill ndodh në zonën më shpirtërore të grafikut tuaj dhe mund të jetë diçka si një thirrje zgjimi për ju - Universi dëshiron që ju të kuptoni se ka më shumë në jetë sesa siguri materiale. Ardhja e Diellit në Demi vetëm një orë apo më shumë më vonë përmbyt jetën tuaj me dritë dhe mirëkuptim të freskët. Me Merkurin që kthehet në retrogradë në Demi ditën tjetër, merrni pak kohë për të reflektuar mbi kuptimin më të thellë të jetës suaj. Eklipsi hënor më 5 maj ndodh në shenjën tuaj të kundërt dhe mund të krijojë dramë në jetën tuaj të dashurisë, veçanërisht nëse është një sekret zbulohet. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të mos reagoni tepër - shumë shpejt, më 16 maj, Jupiteri kalon në Demi dhe ky gjigant dashamirës do t'ju bekojë me optimizëm, gëzim të mirë dhe një ndjenjë mirëqenieje - kështu që asnjë dramë nuk do të zgjasë. Në kohën kur Hëna e Re e Demit shkëlqen më 19 maj, ju do të ndiheni shumë më të fortë. Qershori dhe korriku duken si muaj të mirë për bashkimin familjar, me Venusin që arrin në këtë zonë të grafikut tuaj më 5 qershor. Megjithatë, planeti juaj sundues kthehet në retrogradë këtu më 22 korrik. Kjo mund të krijojë tension në familje, por gjithashtu mund t'ju inkurajojë të shikoni thellë në të kaluarën dhe historinë tuaj familjare për disa përgjigje. Në gusht dhe shtator, do të keni mundësi të shtriheni në punë, veçanërisht gjatë Hënës së Plotë më 1 gusht. . Do të shijoni gjithashtu potencialin për një romancë të re, nëse jeni beqarë kur Hëna e Re ndodh në zonën tuaj të takimit më 14 shtator. Eklipsi diellor i tetorit më 14 tetor ju kërkon të kujdeseni më mirë për mirëqenien tuaj tërësore. por është eklipsi hënor në Demi më 28 tetor ai që vërtet trondit botën tuaj. Kjo është një sfidë për identitetin tuaj - a doni të jetoni jetën tuaj autentike, apo do t'i lejoni të tjerët të kufizojnë lirinë tuaj? Me një hënë të re të bukur në shenjën tuaj të kundërt më 13 nëntor, do të merrni shumë mbështetje nga partneri juaj nëse vendosni të qëndroni të vendosur. Afërdita gjithashtu kalon në shenjën tuaj të kundërt më 4 dhjetor, kështu që shpresojmë se do të shijoni një periudhë festive të dashur dhe romantike. Në të vërtetë, ndërsa viti 2023 po i afrohet fundit, Afërdita zhvendoset sërish, këtë herë në zonën më pasionante të grafikut tuaj të lindjes, më 29 dhjetor - sa kohë e mrekullueshme për një festë!

Horoskopi Binjakësh 2023

2023 është vendosur të jetë një vit i përgjegjësive në rritje për ju, duke pasur parasysh lëvizjen e Saturnit në zonën tuaj të karrierës. Ju gjithashtu mund të rimendoni kufijtë rreth jush kur Plutoni ndryshon shenja. Megjithatë, Jupiteri bekon me lumturi dhe qetësi zonën më shpirtërore të tabelës suaj. Financiarisht, 2023 mund të fillojë me vështirësi, veçanërisht gjatë Hënës së Plotë më 6 janar, kur paratë bëhen të ngushta dhe duhen bërë zgjedhje. Ka një moment më të ndritshëm më 20 shkurt kur hëna e re shkëlqen nga maja e tabelës suaj, por një nga momentet më të mëdha të vitit vjen më 7 mars - kjo është kur Saturni kalon në zonën e karrierës së grafikut tuaj të lindjes, për herë të parë. që nga viti 1996. Ardhja e Saturnit këtu sjell fuqi dhe njohje, por ato përgjegjësi me të vërtetë fillojnë të rriten, gjithashtu, dhe ju mund të ndiheni gjithnjë e më shumë të rrethuar për një kohë. Një Hënë e Plotë në zonën e familjes suaj në të njëjtën ditë nxjerr në pah se sa e vështirë është t'i kesh të gjitha. Më vonë në mars, më 23 mars, Plutoni gjithashtu ndryshon shenja, duke shkuar në zonën tuaj të lirisë për herë të parë në jetën tuaj. Ky tranzit shumë sfidues ju inkurajon të çliroheni dhe të ndiqni lirinë në mënyrë obsesive me çdo kusht - gjë që është qartësisht një nxitje në konflikt me lëvizjen e Saturnit. Ndërkohë, eklipsi diellor më 20 prill mund të sjellë dramë rreth grupeve shoqërore, miqësive ose angazhimeve bamirëse ; Me planetin tuaj në pushtet, Mërkurin, të kthehet në retrogradë ditën tjetër, do të dëshironi të kërkoni pak kohë dhe privatësi vetëm. Eklipsi binjak i Hënës më 5 maj nxjerr në dritë informacione të fshehura rreth kolegëve të punës ose rutinave tuaja të përditshme dhe mund të shkaktojë një tronditje në këto zona. Lajmi i mirë është se pas katër muajsh stresues, paqja dhe qetësia e brendshme janë në rrugën e duhur - veçanërisht kur Jupiteri ndryshon shenja më 16 maj. Ky ndikim qetësisht i bukur bën mrekulli për shëndetin tuaj mendor. Praktikat shpirtërore si meditimi, joga ose hamendja do t'ju ndihmojnë për t'ju mbajtur të përqendruar dhe të lumtur. Qershori është një muaj shumë pozitiv, i cili sheh Mërkurin të mbërrijë në shtëpi në shenjën tuaj më 11 dhe hënën e re të Binjakëve më 18 - të dyja këto ditë janë të shkëlqyera për të rritur besimin tuaj dhe për të bërë fillime të reja. Megjithatë, kur Mërkuri kthehet në retrogradë më 28 korrik, mund të prisni kaos familjar për një kohë të shkurtër. Gushti dhe shtatori premtojnë rritje të pasionit në jetën tuaj të dashurisë, veçanërisht kur Marsi kalon në zonën tuaj argëtuese më 27 gusht. Një hënë e re simpatike në zonën tuaj familjare më 14 shtator rrit bashkimin familjar dhe ndoshta shoqëron disa lajme shumë të mira të lidhura me familjen. Eklipsi diellor i 14 tetorit, megjithatë, sjell tronditje dhe surpriza në një fushë të jetës ku keni marrë së fundmi një rrezik. Pasojat mund të jenë shumë të papritura, por shumë reale. Qëndroni atje deri në eklipsin hënor më 28 tetor, i cili do të zbulojë një sekret që ju ndihmon të qëndroni të qëndrueshme anijen. Gjatë nëntorit, karriera juaj është përsëri në epërsi, me Merkurin që lëviz në krye të tabelës tuaj më 10 nëntor. dhe një Hënë e Plotë e Binjakëve në datën 27 duke ju dhënë shumë për të qenë krenarë. Për të përfunduar vitin 2023, fokusi është fort te dashuria - një hënë e re në shenjën tuaj të kundërt më 12 dhjetor është një kohë e mrekullueshme për takime, ndërsa mbërritja e Venusit në këtë pjesë të tabelës suaj më 29 dhjetor shkakton një festë të dashur dhe romantike të Vitit të Ri. .

Pasuria e Kancerit 2023

2023 është një vit në të cilin do të sfidoheni për të mbrojtur besimet tuaja, veçanërisht pasi Saturni të ndryshojë shenjën. Ju gjithashtu do të zbuloni një magjepsje për misteret e jetës me mirësjellje të Plutonit dhe shumë miq të rinj do të mbërrijnë në orbitën tuaj ndërsa Jupiteri ndryshon fokusin e tij në jetën tuaj. Janari fillon me fokusin tek pasioni, intimiteti dhe çështjet e identitetit në jetën tuaj - Afërdita, duke shkuar në këtë zonë të grafikut tuaj të lindjes më 2 janar, sjell pasion dhe një aluzion se jeni shumë të gatshëm për të kënaqur njerëzit e tjerë. Hëna e Plotë e Gaforres më 6 janar ju inkurajon të qëndroni shtatlartë dhe të pavarur. Më 5 shkurt, Hëna e Plotë në zonën tuaj të vlerave mund të sugjerojë konflikt emocional për një çështje që është afër zemrës suaj. Kjo parashikon vetë-pyetjen që do të bëhet temë për ju sapo Saturni të ndryshojë shenja më 7 mars. Ju mund të ndiheni të humbur në det për një kohë, ose të shqetësuar se ku qëndron rruga juaj me të vërtetë, por nëse vazhdoni të kërkoni të vërtetën, do ta gjeni atë. Më 21 mars, Hëna e Re shkëlqen nga maja e tabelës suaj, duke u rritur ambiciet tuaja; kjo është energji për të marrë energji që mbështetet nga mbërritja e Marsit në Gaforre më 25 mars. Midis këtyre dy datave, megjithatë, në datën 23, Plutoni ndryshon shenja dhe kalon në zonën e mistereve të grafikut tuaj për herë të parë në jetën tuaj. Kjo shënon fillimin e një periudhe 19-vjeçare gjatë së cilës do të tërhiqeni gjithnjë e më shumë nga sekretet më të errëta dhe më të fshehura të jetës. Eklipsi diellor i prillit më 20 ndodh në zonën e karrierës së grafikut tuaj të lindjes dhe mund të sjellë tronditje dhe surpriza përreth. si e bëni jetesën tuaj - veçanërisht nëse kjo aktualisht nuk përputhet me ëndrrat tuaja autentike. Eklipsi përkatës i Hënës më 5 maj ju inkurajon të bëni një hap dramatik besimi drejt gëzimit që kërkoni. Një pjesë e kësaj mund të përfshijë gjetjen e më shumë kohë për miqtë tuaj dhe hobi - diçka e inkurajuar patjetër nga ndryshimi i shenjës së Jupiterit më 16 maj dhe për dymbëdhjetë muajt në vijim. Korriku duket të jetë një muaj interesant për dashurinë, duke filluar nga Hëna e Plotë në shenjën tuaj të kundërt më 3 korrik. Hëna e re e kancerit më 17 korrik është e përkryer për takime ose për të bërë premtime të reja, të sinqerta në romancë. Gjatë gushtit dhe shtatorit, mbani një sy të kujdesshëm në ekuilibrin tuaj punë-jetë. Kur Marsi të hyjë në zonën e shtëpisë dhe të familjes në grafikun tuaj të lindjes në 27 gusht, do të shtyheni të kaloni më shumë kohë me të dashurit tuaj - por një Hënë e Plotë e fuqishme në zonën tuaj të karrierës më 29 shtator sugjeron se mund të ketë pasoja për këtë. Nuk është e lehtë t'i kesh të gjitha, dhe Eklipsi Diellor në zonën e familjes tënde më 14 tetor sugjeron përmbysje të mëtejshme në këtë pjesë të jetës tënde. Eklipsi përkatës i Hënës më 28 tetor mund të sjellë dramë rreth miqësive ose jetës tuaj shoqërore - veçanërisht nëse aktivitetet tuaja shoqërore duhet të shkurtohen në mënyrë që të përputhen me kohën tuaj të kufizuar. Megjithatë, ka dritë në fund të tunelit. Një Hënë e Re në zonën e gëzimit të grafikut tuaj sjell shumë lumturi më 13 nëntor, dhe më 4 dhjetor, Afërdita lëviz gjithashtu në këtë zonë të grafikut tuaj, duke përhapur dashuri, argëtim dhe pasion. Ju do ta përfundoni 2023-ën me një Hënë të Plotë të Gaforres më 26 dhjetor, e cila ju tregon se sa potencial keni - dhe ju përgatit për një 2024 të mahnitshëm.

Horoskopi Leo 2023

2023 duket të jetë një vit shumë domethënës për ju, me të tre ndryshimet kryesore të shenjave - Jupiterin, Saturnin dhe Plutonin - duke aktivizuar zona të rëndësishme të grafikut tuaj, si dhe disa nga Eklipset e këtij viti. Janari, megjithatë, është diçka e qetë përpara stuhisë, me Venusin e dashur që shkon në shenjën tuaj të kundërt më 2 janar dhe një Hënë e Re të lavdishme në zonën tuaj të dashurisë më 21 janar duke sjellë lumturi dhe kënaqësi. Hëna e Plotë e Luanit në 5 Shkurt është gjithashtu një shans për ju që të shkëlqeni në formën tuaj më të ndritshme dhe më të mirë. Por më 7 mars, Saturni largohet nga shenja juaj e kundërt dhe kalon në zonën e vetë-zhvillimit të grafikut tuaj të lindjes, për herë të parë. kohë që nga viti 1996. Ju mund ta gjeni veten të rrënuar me vetëdyshim falë këtij ndikimi, ndaj do t'ju duhet të jeni të kujdesshëm me shëndetin tuaj mendor këtë vit. Në 23 mars, ndërkohë, planeti i transformimit, Plutoni, kalon në shenjën tuaj të kundërt për herë të parë në jetën tuaj. Gjatë 19 viteve të ardhshme, do të ndërmerrni një ndryshim të thellë në atë që dëshironi nga një marrëdhënie dhe çfarë mund të ofroni në këmbim. Efektet e hershme të këtij tranziti sinjalizojnë një thellim të marrëdhënies suaj ekzistuese, por ka të ngjarë të ketë luftëra për pushtet dhe çështje intimiteti. Eklipsi diellor më 20 prill mund t'ju shkaktojë një krizë besimi të një lloji, por është eklipsi hënor më 5 maj që trondit jetën tuaj familjare, ndoshta për shkak të problemeve të ekuilibrit mes punës dhe jetës. Kjo është për të ardhur keq sepse, më 16 maj, Jupiteri ndryshon shenjën dhe shkon në krye të tabelës suaj - një sinjal jashtëzakonisht i rastësishëm dhe i begatë. Një rritje e jashtëzakonshme në karrierën tuaj do të vijë gjatë dymbëdhjetë muajve në vijim, por do t'ju duhet ta balanconi këtë me kujdes ndaj përgjegjësive tuaja familjare. Qershori, korriku dhe gushti do të jenë muaj të lumtur në jetën tuaj të dashurisë, veçanërisht gjatë Hënës së Plotë në zonën tuaj të gëzimit më 3 qershor, e cila pasohet me shpejtësi nga ardhja e Venusit në Luan. Planeti i dashurisë kthehet në retrogradë te Luani më 22 korrik, që ka të ngjarë të jetë shansi juaj i parë për të përpunuar qëndrimin tuaj të ndryshimit të Plutonit ndaj dashurisë. Hëna e Plotë në zonën tuaj të dashurisë më 1 gusht mund të jetë një pikë ndezje emocionale, por hëna e re e Luanit më 16 gusht ndihet shumë më e lehtë dhe më pozitive. Më 14 tetor, një Eklips Diellor godet zonën e ideve të grafikut tuaj të lindjes. , dhe vetëdyshimi juaj në rritje mund t'ju bëjë të tërhiqeni në diçka që është vërtet një plan i mirë. Eklipsi binjak i Hënës më 28 tetor është në zonën tuaj të karrierës - kini kujdes që të mos bëni ndryshime dramatike që nuk mund t'i zhbëni më vonë sepse nuk i keni të gjitha faktet kur ky Eklips merr formë. Megjithë periudhat stresuese këtë vit, dhjetor duket si një muaj shumë i lumtur, veçanërisht rreth Hënës së Re më 12 dhjetor. Një Hënë e Plotë thellësisht shpirtërore dhe reflektuese më 26 dhjetor është shëruese dhe katartike, duke ju mundësuar që të përballeni me 2024 me besim të rinovuar.

Horoskopi Virgjëresha 2023

Ndryshimi i shenjës së Saturnit sjell rregullime konstruktive në marrëdhëniet tuaja këtë vit dhe Plutoni fillon një proces të gjatë të ripërcaktimit të shëndetit tuaj. Ndërkohë Jupiteri ju shtrin horizontet dhe ju frymëzon me optimizëm të lakmueshëm. Viti fillon me një rritje të ambicieve tuaja, ndërsa Marsi kthehet drejtpërdrejt te Binjakët më 12 janar. Ka lajme të hershme të mira edhe për jetën tuaj të dashurisë, me Venusin që kalon në shenjën tuaj të kundërt më 26 janar, përpara Hënës së Re në këtë zonë të grafikut tuaj më 20 shkurt. Megjithatë, një nga momentet më të mëdha të vitit vjen më 7 Mars. Saturni kalon në shenjën tuaj të kundërt, për herë të parë që nga viti 1996, dhe në të njëjtën ditë, një Hënë e Plotë e Virgjëreshës emocionale ju gjen të ndiheni mjaft të prekshëm. Ndikimi i Saturnit këtu mund të jetë tokëzues dhe stabilizues nëse marrëdhënia juaj ka probleme; por me një marrëdhënie të qëndrueshme, ndonjëherë mund të jetë mbytëse dhe dëshpëruese. Ju do të duhet të punoni shumë për të mbajtur gjallë pasionin në jetën tuaj të dashurisë këtë vit - hëna e re më 21 mars sigurisht që do t'ju ndihmojë me këtë. Më 23 mars, një ndryshim jashtëzakonisht domethënës i shenjës nga Plutoni e vendos këtë planet në pusin tuaj. duke qenë zonë për herë të parë në jetën tuaj. Gjatë 19 viteve të ardhshme, ju do të jeni në gjendje të transformoni mirëqenien tuaj në mënyrë holistike - por ky ndryshim nuk do të ndodhë brenda natës dhe fazat e hershme të tij mund të jenë një luftë, veçanërisht për shëndetin tuaj mendor. Më 20 prill , Eklipsi Diellor sjell dramë rreth çështjeve të intimitetit dhe Eklipsi Hënor që pasoi më 5 maj mund të sjellë gjithashtu lajme tronditëse. Ky grup eklipset mund të ndihet i paqëndrueshëm dhe nxitës i ankthit, por qëndroni aty - më 16 maj, Jupiteri kalon në zonën më optimiste të tabelës suaj, duke sjellë në një periudhë dymbëdhjetëmujore ku mund të manifestoni pothuajse çdo gjë. Ky ndikim i lavdishëm dhe i gëzueshëm në jetën tuaj inkurajon gjithashtu udhëtimin dhe edukimin - çdo gjë që zgjeron horizontet tuaja është jashtëzakonisht e mirënjohur. Shikoni në 10 korrik dhe ardhjen e Marsit në Virgjëreshë për një rritje të energjisë që ju ndihmon ta përqafoni vërtet këtë ndjenjën e optimizmit. Kur Mërkuri, planeti juaj në pushtet, të zhvendoset në Virgjëreshën më 28 korrik, ju gjithashtu do të jeni në gjendje të merrni vendime strategjike shumë inteligjente për të ardhmen tuaj. Mërkuri kthehet në retrogradë te Virgjëresha më 23 gusht, gjë që mund të shkaktojë disa dyshime për veten - por Hëna e Re e Virgjëreshës më 14 shtator do të rrisë besimin tuaj dhe Mërkuri kthehet direkt të nesërmen, duke ju rikthyer qetësinë mendore.= =Gëzojeni paqen sa mundeni, sepse eklipsi diellor më 14 tetor mund të sjellë një tronditje financiare ose shqetësim që do të vazhdojë në jetën tuaj. Eklipsi binjak i Hënës më 29 tetor lidh Jupiterin dhe për njëfarë kohe, optimizmi juaj mund të duket shumë i gabuar. Megjithatë, një Hënë e Plotë e fuqishme në krye të grafikut tuaj më 27 nëntor ripohon se jeni me të vërtetë në rrugën e duhur. Vazhdoni të ndiqni atë rrugë gjatë pjesës tjetër të vitit. Dhjetori duket të jetë një muaj relativisht i qetë dhe i qetë për ju, edhe pse kur Mërkuri të kthehet në retrogradë më 13 dhjetor, mund të ndjeni nevojën të shkurtoni disa nga shoqërimet festive, në mënyrë që të mos mbingarkoheni. Mos u shqetësoni, nuk do të zgjasë shumë. Hëna e Plotë në zonën tuaj të miqësisë më 26 dhjetor shënon një rikthim emocional dhe të gëzueshëm në shoqërim ndërsa viti po i afrohet fundit.

Horoskopi Peshorja 2023

Këtë vit, Saturni ju sjell një shans për të përmirësuar jetën tuaj, ndërsa Jupiteri premton hapa të mëdhenj në vetë-zhvillim. Megjithatë, ndryshimi dramatik i shenjës së Plutonit mund të çojë në beteja për pushtet me fëmijët tuaj, ose në marrëdhënie dashurie obsesive, potencialisht helmuese. Viti fillon me një notë të lumtur, me planetin tuaj në pushtet, Venus, që arrin në zonën e gëzimit të grafikut tuaj të lindjes. më 2 janar. Vetëm pak ditë më vonë, më 6 janar, një Hënë e Plotë në krye të tabelës sugjeron urime dhe suksese në punë. Deri tani, kaq mirë! Një ndryshim i madh ndodh më 7 mars, kur Saturni kalon në zonën e organizimit personal të grafikut tuaj, për herë të parë që nga viti 1996. Menaxhimi më i mirë i kohës dhe disiplina më e fortë për humbjen e kohës do t'ju bëjnë të korrni shpërblimet , me më shumë shanse për të bërë gjërat që doni. Një Hënë e Re e bukur në shenjën tuaj të kundërt më 21 mars është vetëm dy ditë përpara se Plutoni të ndryshojë shenjën. Për rreth 19 vitet e ardhshme, Plutoni do të drejtojë marrëdhënien tuaj me fëmijët tuaj, si dhe çdo lidhje dashurie afatshkurtër që keni. Obsesionet dhe lufta për pushtet në këto zona janë shumë të mundshme - megjithëse kur kohët janë të mira, ato do të jenë shumë, shumë të mira. Më 6 prill, Hëna e Plotë e Peshores mund të shënojë një pikë kthese emocionale, ndërsa filloni të pajtoheni me ndryshimet që po ndodhin. Më vonë këtë muaj, Eklipsi Diellor më 20 Prill mund të shkundë marrëdhënien tuaj deri në palcë, veçanërisht pasi vetëm një ditë më vonë Mërkuri kthehet në retrogradë në zonën tuaj të pasionit. Eklipsi Hënor i 5 majit paralajmëron kundër keqmenaxhimit financiar, por gjithashtu mund të sugjerojë se konflikti i vlerave është në rrënjë të mosmarrëveshjeve të lidhura me dashurinë. Humori do të ndryshojë shumë për mirë më 16 maj, megjithatë, kur Jupiteri të zhvendoset në zonën e vetë-zhvillimit të grafikut tuaj të lindjes. Kjo është jashtëzakonisht fuqizuese - dymbëdhjetë muajt e ardhshëm janë të shkëlqyer për terapi, këshillim ose çdo përpjekje për të kuptuar më mirë veten. Ju do të dilni nga kjo një person shumë më i fortë, më i lumtur dhe më i rrumbullakosur. Korrik mund të shohë disa lajme shumë të lumtura familjare gjatë Hënës së Plotë më 3 korrik, dhe ka një mundësi për një punë të re ose biznes të ri gjatë Hënës së Re më 17 korrik. Gushti sjell gjithashtu shumë mundësi, veçanërisht pasi planeti motivues Marsi arrin në Peshorja më 27 gusht. Gjysma e dytë e vitit, megjithatë, përcaktohet kryesisht nga Eklipsi Diellor i fuqishëm i Peshores më 14 tetor. Kjo mund të shkaktojë një rast dramatik të dyshimit për veten, por ky do të jetë katalizatori që ju nevojitet për të hyrë plotësisht dhe vërtetë në identitetin tuaj. Eklipsi hënor më 28 tetor nxjerr në pah rreziqet e obsesioneve të dashurisë ose të marrjes së rrezikut romantik, por me Afërditën që kalon në Peshorja më 8 nëntor, paqja duhet të rivendoset relativisht lehtë. Me përfundimin e vitit, dhjetori duket se do të jetë financiarisht muaj fitimprurës. Afërdita, këtë herë duke vepruar në kapacitetin e saj si një planet i pasurisë, hyn në zonën tuaj të parave më 4 dhjetor, ndërsa Hëna e Plotë në zonën tuaj të karrierës më 26 dhjetor, sugjeron se suksesi i madh është në rrugë e sipër.

Horoskopi Akrep 2023

Marrëdhëniet tuaja familjare dhe personale ndikohen nga të tre ndryshimet kryesore të shenjave të vitit 2023 nga Jupiteri, Saturni dhe Plutoni. Megjithëse disa nga këto energji në ndryshim mund të kërkojnë pak mësimin, dijeni se gjithçka është në përputhje me planin tuaj hyjnor. Marsi, sundimtari juaj i lashtë, e fillon vitin ende në mënyrë retrograde në fushën e psikologjisë së thellë të grafikut tuaj të lindjes, por një herë Ky planet kthehet direkt më 12 janar, do të ndiheni më të aftë për të nisur vitin. Afërdita ju bekon me harmoninë familjare nga 2 janari deri më 26 janar, kur ky planet i dashur kalon në zonën e gëzimit të grafikut tuaj - fundi i janarit deri në shkurt është një kohë e shkëlqyer për takime dhe dashuri për jetën. Hëna e plotë më 5 shkurt ndriçon zona e karrierës së grafikut tuaj, kështu që mund të prisni një njohje ose ndikim në rritje rreth asaj kohe. Megjithatë, nuk mund të mohohet se fokusi astral është në jetën tuaj më personale, ndërsa marsi fillon. Më 7 mars, Saturni ndryshon shenjat dhe drejtohet në zonën e grafikut tuaj që ka të bëjë me hobi, kënaqësi, marrëdhënie dashurie dhe argëtim. Rezultati neto i kësaj është se pjesa tjetër e vitit 2023 ka të ngjarë të ketë një atmosferë më serioze dhe mund të zbuloni se koha juaj e lirë është shkurtuar ndjeshëm. Ndërkohë, më 23 mars, Plutoni - planeti juaj modern sundues - ndryshon shenjat dhe zhvendoset në fund të grafikut tuaj, në zonën tuaj familjare. Kjo është hera e parë që kjo do të ndodhë në jetën tuaj dhe efektet e saj do të jenë transformuese. Prisni disa ndryshime të thella në mënyrën se si lidheni me anëtarët e tjerë të familjes, me një përshtatje të roleve dhe përgjegjësive. Më e rëndësishmja, megjithatë, ky tranzit 19-vjeçar do t'ju gjejë gjithashtu duke eksploruar dhe sfiduar rrënjët tuaja më të thella dhe të kaluarën tuaj të fshehur. Ndonjëherë mund të jetë traumatike, por gjithashtu do të jetë katartike. Më 20 Prill, Eklipsi Diellor mund të sjellë dramë nëse jeni të stresuar në punë ose nuk po shkoni me një koleg. Eklipsi përkatës i Hënës në Akrep më 5 maj ju sfidon të rimendoni identitetin tuaj dhe qasjen tuaj ndaj njerëzve të tjerë. Kjo mund të tingëllojë stresuese, por lajmi i mirë është se planeti bujar Jupiter kalon në shenjën tuaj të kundërt më 16 maj, duke ju bekuar me mbështetje të madhe dhe të dashur nga ata që kujdesen më shumë për ju. Ky është një tranzit shumë domethënës për jetën tuaj të dashurisë dhe shpresojmë t'ju sjellë një pjesë të madhe të lumturisë gjatë dymbëdhjetë muajve në vijim. Ndryshimet e familjes dhe rrënjëve të nxitura nga Plutoni mund të ndihen fillimisht rreth kohës së Hënës së Plotë më 1 gusht. Hëna e Plotë e mëposhtme, më 30 gusht, pasqyron një zhgënjim për mungesën tuaj të kohës së lirë, pasi ndikimi i Saturnit fillon të kafshojë. Megjithatë, eklipsi diellor më 14 tetor ju sjell realizim të thellë shpirtëror dhe një ndjenjë pranimi dhe qetësie - është një ndikim shumë fuqizues, nëse është pak dërrmues, në tabelën tuaj dhe sensi juaj i qëllimit do të rritet, i ndihmuar nga fakti që Marsi do të ketë mbërritur në Akrep dy ditë më parë në datën 12. Eklipsi Hënor në zonën tuaj të dashurisë më 28 tetor mund të sjellë një dramë të nxehtë në marrëdhënien tuaj, por Hëna e Re e Akrepit më 13 nëntor ju gjen përsëri në kontroll dhe në një vend të mirë, emocionalisht.

Horoskopi i Shigjetarit 2023

E vërteta është gjithmonë një preokupim kryesor për Shigjetarin dhe këtë vit, ndryshimi i shenjës së Plutonit do të ketë një efekt të thellë në kërkimin tuaj gjatë gjithë jetës për përgjigje. Dy ndryshimet e tjera kryesore të shenjave, për Jupiterin dhe Saturnin, tregojnë gjithashtu shumë punë të brendshme, rritje psikologjike dhe riorganizim personal. Marsi kthehet drejtpërdrejt në shenjën tuaj të kundërt më 12 janar, duke e rikthyer pasionin në marrëdhënien tuaj. Me Afërditën që kalon në zonën e gëzimit të grafikut tuaj të lindjes më 20 shkurt dhe një hënë të re të lumtur në zonën tuaj familjare në të njëjtën ditë, mund të ketë shumë lajme personale festive në muajt e parë të vitit. Në mars 7, Saturni ndryshon shenjën dhe arrin në fund të grafikut tuaj. Kjo zonë e grafikut tuaj merret me jetën tuaj familjare, por gjithashtu rregullon rrënjët dhe themelet e jetës suaj në një kuptim më abstrakt. Me Saturnin këtu për herë të parë që nga viti 1996, ka të ngjarë të dëshironi të përballeni me ndonjë traumë stërgjyshore ose fëmijërie, megjithëse mund ta gjeni veten të rrethuar nga pritshmëritë e njerëzve më të afërt me ju. Ndryshimi i shenjës së Plutonit ndodh më 23 mars ; planeti i transformimit nuk e ka vizituar kurrë këtë pjesë të grafikut tuaj gjatë jetës tuaj dhe do të qëndrojë këtu për 19 vitet e ardhshme, kështu që ky është një ndikim jashtëzakonisht afatgjatë. Ju mund ta gjeni veten të tërhequr nga teoritë e konspiracionit, sekretet e errëta ose njohuritë e fshehura. Mos kini frikë të futeni thellë brenda vetes për të kuptuar motivet tuaja. Më 20 prill, eklipsi diellor ndodh në zonën tuaj të takimit, duke sjellë disa surpriza të mundshme në jetën tuaj të dashurisë - por eklipsi hënor më 5 maj paralajmëron kundër mbajtjes së sekreteve . Sundimtari juaj, Jupiteri, kalon në zonën e rutinave ditore të grafikut tuaj të lindjes natale më 16 maj. Për dymbëdhjetë muajt e ardhshëm, ju keni një shans për të rimenduar plotësisht stilin tuaj të jetesës, për të krijuar një jetë që i përshtatet më mirë ëndrrave dhe idealeve tuaja. Një Hënë e Plotë e Shigjetarit më 3 qershor ndoshta ju ofron shumë ushqim për të menduar për këtë. Korriku duket të jetë një kohë premtuese në punë, megjithëse Hëna e Plotë në zonën tuaj të parave më 3 korrik paralajmëron kundër shpenzimeve emocionale. Megjithatë, kur Marsi të shkojë në krye të grafikut tuaj më 10 korrik, ju do të ndiheni të motivuar, të frymëzuar dhe plot dëshirë. Megjithatë, kini kujdes që Mërkuri të kthehet në retrogradë në zonën tuaj të karrierës më 23 gusht. Midis asaj kohe dhe 14 shtatorit kur kthehet përsëri direkt, përpiquni të shmangni marrjen e vendimeve të pakthyeshme për punën. Eklipsi diellor më 14 tetor sinjalizon se grupet ose miqësitë mund të bëhen shumë të rëndësishme për disa arsye - dhe në të vërtetë, eklipsi hënor më 28 tetor , e cila është në lidhje me sundimtarin tuaj Jupiter, thekson rëndësinë e punës në grup në shumicën e fushave të jetës. Gjashtë javët e fundit apo më shumë të vitit 2023 do të jenë plot ngjarje, shpresojmë në një mënyrë të mirë. Marsi mbërrin në Shigjetar më 24 nëntor dhe Hëna e Plotë në shenjën tuaj të kundërt disa ditë më vonë sugjeron një interlutë romantike dhe pasionante. Duke kaluar në dhjetor, hëna e re e Shigjetarit më 12 dhjetor është e ndritshme dhe shpresëdhënëse, dhe kur Venusi gjithashtu kalon në shenjën tuaj më 29 dhjetor, ju jeni gati për një fund të bukur të vitit.

Horoskopi i Bricjapit 2023

2023 duket të jetë një vit jashtëzakonisht i ngarkuar për ju, veçanërisht kur sundimtari juaj, Saturni, ndryshon shenja. Megjithatë, është gjithashtu një vit në të cilin ju mund të bëni përparim të madh në rrugën tuaj të jetës, me mirësjellje të Plutonit, dhe të gjeni gëzim në jetën tuaj personale, me mirësjellje të Jupiterit. ndihuni plotësisht përsëri në modalitetin e punës derisa Marsi të kthehet direkt më 12 janar. Gjithnjë e më shumë kohë për të shijuar një romancë, veçanërisht gjatë Hënës së Plotë më 6 janar. Afërdita kalon në zonën tuaj të parave nga 2 janari, duke ju përafruar me bollëk, dhe Hëna e Re këtu më 21 janar është premtuese për të ardhurat tuaja. Më 7 mars, planeti juaj sundues Saturni ndryshon shenja. Kjo mund të çojë në rritjen e niveleve të stresit gjatë vitit, pasi do të ndiheni përgjegjës për të gjithë dhe për gjithçka. Sidoqoftë, me Plutonin që kalon në zonën tuaj të parave më 23 mars, ka të ngjarë të zbuloni disa talente të fshehura që do t'ju ndihmojnë të menaxhoni presionin. Plutoni nuk e ka vizituar këtë pjesë të grafikut tuaj gjatë jetës suaj dhe mund të jetë hapës i syve për 19 vitet e ardhshme! Më 25 mars, Marsi kalon në shenjën tuaj të kundërt, duke rritur nivelin tuaj të pasionit, por edhe duke rritur temperamentin tuaj . Me këtë në mendje, eklipsi i fuqishëm diellor në fund të grafikut tuaj më 20 prill mund të krijojë dramë dhe trazira brenda familjes. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të përdorni energjitë e Eklipsit Hënor përkatës më 5 maj për të rimenduar qëllimet tuaja afatgjata. Me Afërditën duke lëvizur në shenjën tuaj të kundërt më 7 maj, ujërat së shpejti do të qetësohen. Në të vërtetë, më 16 maj, Jupiteri kalon në zonën e gëzimit të grafikut tuaj të lindjes. Ky është një ndikim vërtet magjik për ju, duke ju dhënë mundësinë të jeni plotësisht krijues dhe të gëzuar gjatë dymbëdhjetë muajve të ardhshëm dhe duke ju liruar shumë më tepër kohë për të bërë gjithçka që doni. Hëna e re në këtë zonë të grafikut tuaj vetëm tre ditë më vonë është simbolike e këtij fillimi të ri. Korriku duket se ka të ngjarë të jetë një muaj i lumtur për jetën tuaj personale në veçanti - Hëna e Plotë e Bricjapit më 3 korrik është shumë fuqizuese dhe Hëna e re në zonën tuaj të dashurisë në datën 17 flet për shumë premtime romantike. Megjithatë, kini kujdes që Venusi të kthehet retrograde në zonën tuaj të pasionit më 22 korrik - do t'ju duhet të jeni shumë të sinqertë me partnerin tuaj në këtë kohë. Është tetori që sheh zhvillimet më të mëdha të mundshme në karrierën tuaj këtë vit, rreth kohës së Eklipsi Diellor në datën 14, i cili mund t'ju shohë të futeni papritur në qendër të vëmendjes gjatë një minikrize pune të një lloji. Kjo është një mundësi e maskuar dhe nëse e shfrytëzoni, do të shpërbleheni gjatë eklipsit hënor më 28 tetor. 2023 përfundon me një notë optimiste, megjithëse do të dëshironi të jeni të kujdesshëm me komunikimin kur Merkuri kthehet në retrogradë më 13 dhjetor. Megjithatë, Hëna e Plotë në zonën tuaj të dashurisë më 26 dhjetor është një mënyrë magjike për të mbyllur vitin.

Horoskopi Ujori 2023

2023 do të jetë një vit historik për ju, pasi Plutoni do të kalojë në Ujor për 19 vitet e ardhshme. Saturni, nga ana tjetër, po largohet nga Ujori dhe po kalon në zonën tuaj të parave, ku planeti juaj i lashtë sundues do të ketë një efekt të thellë. Dhe së fundi, por jo më pak e rëndësishmja midis këtyre planetëve të jashtëm të rëndësishëm, Jupiteri është vendosur të zërë një vendbanim të gëzuar dhe të bollshëm në fund të tabelës suaj. Viti ka një fillim të dashur dhe romantik, me Venusin që mbërrin në Ujor më 2 janar dhe Marsi do të kthehet direkt në zonën tuaj të marrëdhënieve të dashurisë më 12 janar. Hëna e Re e Ujorit në 21 janar është gjithashtu një ngjarje shumë pozitive për ju, siç është Hëna e Plotë në shenjën tuaj të kundërt më 5 shkurt. Marsi është kur dy nga planetët kryesorë bëjnë lëvizjen e tyre - së pari Saturni më 7 Mars. Saturni nuk e ka vizituar zonën e parave të grafikut tuaj që nga viti 1996; të menduarit për atë periudhë mund të lë të kuptohet se çfarë do të vijë. Ka të ngjarë të jetë një periudhë në të cilën pasuria juaj rritet ngadalë por me siguri - mendoni hap pas hapi. Megjithatë, qëndrimi juaj ndaj parave po ndryshon gjithashtu, duke u bërë më i thellë dhe më shpirtëror. Më 23 mars, Plutoni mbërrin në Ujor dhe megjithëse ky është një ndikim jashtëzakonisht afatgjatë, ju mund të ndjeni disa nga efektet e tij pothuajse menjëherë. Ky kalim krijon një revolucion në vetë identitetin tuaj - dhe tema e tij kryesore është të mësoni të zotëroni atë që mund të kontrolloni në vend që të luftoni kundër asaj që nuk mund të kontrolloni. Është caktuar të jetë një periudhë shumë e thellë e rritjes personale. Eklipsi Diellor më 20 Prill mund të sjellë dramë lidhur me arsimin ose kualifikimet; Duke qenë se eklipsi i Hënës më 5 maj ndodh në zonën e karrierës së grafikut tuaj të lindjes, do të këshilloheshit të jeni skrupulozisht të ndershëm në këtë drejtim. Pjesa tjetër e majit, qershorit dhe korrikut duket se janë muaj të dashur, të lumtur, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja. Momentet e dukshme përfshijnë lëvizjen e Marsit në shenjën tuaj të kundërt më 20 maj dhe Venusin që ndjek shembullin më 5 qershor. Hëna e re në zonën tuaj të gëzimit më 18 qershor mund të jetë domethënëse nëse jeni beqar dhe Hëna e Plotë në Ujor më 1 gusht ka një atmosferë festive. Megjithatë, kini parasysh se Afërdita kthehet retrograde në shenjën tuaj të kundërt më 22 korrik dhe mund të ketë disa momente të ndërlikuara në dashuri rreth asaj kohe. Më 14 tetor, një eklips diellor në zonën e besimit të grafikut tuaj mund të shkaktojë një krizë të besim dhe mund të ndihet vërtet shumë shqetësues. Eklipsi përkatës i Hënës më 28 tetor është në lidhje me Jupiterin në fund të grafikut tuaj dhe nënvizon nevojën për mbështetjen e familjes kur jeta bëhet e vështirë. Nëntori dhe dhjetori duken të jenë muaj shumë pozitivë për punën tuaj, veçanërisht gjatë Hënës së Re në krye të grafikut tuaj më 13 nëntor. Marsi ndryshon shenjat më 24 nëntor dhe ju ndihmon me krijimin e rrjeteve, angazhimin publik dhe lënien e një përshtypjeje të mirë, ashtu si Venusi nga 4 dhjetori. Më në fund, duket të jetë një fund shumë i shoqërueshëm i vitit 2023, me Venusin që shkon në zonën e miqësisë së grafikut tuaj më 29 dhjetor, pikërisht në kohën e duhur për të pritur me stil 2024-ën!

Peshqit 2023 Horoskop

Ka një ndjenjë shumë të 'rritur' në 2023-ën tuaj, veçanërisht me Saturnin që lëviz te Peshqit. Ju gjithashtu do të filloni një proces gati 20-vjeçar të punës së brendshme, duke u përballur me traumat e fshehura, jetët e kaluara dhe ankthin emocional përmes kalimit të ri të Plutonit në zonën shpirtërore të grafikut tuaj. Me ndryshimin e shenjave të Jupiterit, jeta juaj e përditshme duket se është e mbushur me mundësi për të mësuar dhe për t'u rritur. Janari fillon me një shënim interesant - Hëna e Plotë më 6 janar bekon krijimtarinë tuaj dhe interesat tuaja të kohës së lirë dhe është një ngjarje e rëndësishme nëse je beqare dhe po takohesh. Ardhja e Venusit në Peshqit më 26 janar rrit romancën rreth jush dhe hëna e re e peshqve më 20 shkurt është shansi juaj për të festuar një tjetër mini Vit të Ri. Gjërat me të vërtetë fillojnë të ndryshojnë në 7 Mars, megjithatë. Në këtë datë, ka një Hënë të Plotë në shenjën tuaj të kundërt, por është gjithashtu dita kur Saturni kalon te Peshqit. Saturni në shenjën tuaj ndonjëherë mund të ndihet paksa mbytës ose dëshpërues, por ka shumë gjëra pozitive nëse vendosni t'i përqafoni ato - do të jeni të bazuar, të arsyeshëm dhe praktik dhe shumë më të aftë për të përballuar emocionet tuaja shpesh të turbullta.= =Më 23 mars, Plutoni mbërrin, për herë të parë në jetën tuaj, në zonën më të fshehtë të grafikut tuaj të lindjes. Këtu, ky planet transformues fillon një mision 19-vjeçar për të çrrënjosur traumat, fajin, sekretet dhe sakrificat tuaja të së kaluarës. Tingëllon e frikshme, por kjo do të ndodhë shumë gradualisht, dhe gjithçka për të mirën tuaj më të lartë. Më 20 prill, përgatituni për një tronditje financiare ndërsa Eklipsi Diellor trondit boshtin e parave të grafikut tuaj. Ju mund të humbni para - ose mund të fitoni para. Sido që të jetë, reagimi juaj është më i rëndësishmi. Rrota e fatit po rrotullohet, ndaj punoni për të pranuar situatën në vend që të kundërshtoni atë. Eklipsi hënor më 5 maj ju kërkon t'i besoni Universit, edhe pse nuk mund ta shihni ende rrugën e plotë përpara. Më 16 maj, Jupiteri largohet nga zona juaj e parave dhe arrin në një pjesë të grafikut tuaj që nuk e ka vizituar që nga ajo kohë. 2012. Mundësitë do të vijnë fort dhe shpejt rreth jush, por ato mund të jenë më të maskuara se vitet e fundit. Praktikoni t'i thoni 'po' Universit dhe jini të gatshëm të merrni disa shanse. Më 8 tetor, Afërdita kalon në shenjën tuaj të kundërt, duke përhapur romancë dhe lumturi. Megjithatë, një javë më vonë, Eklipsi Diellor ndez xhelozinë e fortë dhe ndoshta hidhërimin ose akuzat në dashuri. Mënyra përmes kësaj është të vazhdosh të flasësh, të flasësh dhe të flasësh. Eklipsi hënor më 28 tetor paralajmëron për pasojat nëse nuk e bëni këtë. Gjatë nëntorit dhe dhjetorit, do të dëshironi të vazhdoni të punoni shumë dhe të vazhdoni karrierën tuaj, dhe sigurisht që do të ketë mundësi për përparim këtu, veçanërisht kur Marsi të arrijë në krye të grafikut tuaj më 24 nëntor dhe përsëri gjatë Hënës së Re më 12 dhjetor. Megjithatë, është romanca që keni në mendje ndërsa viti 2023 po i afrohet fundit, me një Hënë të Plotë në zonën tuaj të kënaqësisë më 26 dhjetor që jep një ton shumë pasionante.

Shenjat e zodiakut

Interpretimi i sekretit të shenjës së zodiakut!

Përputhshmëria e dashurisë

Eja njohu shokun tënd të shpirtit!
Copyright @2020 | www.quhou123.com
horoscopes APP
Horoskopi Falas, Astrologjia - Zbuloni se çfarë kuptojnë 12 Shenjat e Zodiakut!
Go